НОВИНИ

ТРАВЕНЬ 2019

ІV Відкритий фестиваль-конкурс «Запорізькі переливи бандури»

Ансамбль викладачів Харківської державної академії культури «ЦимБанДо» запалили серця учасників ІV Відкритого фестивалю-конкурсу «Запорізькі переливи бандури» (18-19 травня 2019 р., м. Запоріжжя).

На ІV Відкритому всеукраїнському фестивалі-конкурсі солістів-бандуристів «Запорізькі переливи бандури», який відбувся 18-19 травня 2019 р., викладачі Харківської державної академії культури – Надія Мельник (голова журі конкурсу) та Олександра Савицька (член журі), засновники та учасники сучасного етно-гурту «ЦимБанДо», з честю репрезентували школу народно-інструментального виконавства. Їх виступ у складі «ЦимБанДо» став справжньою родзинкою фестивалю-конкурсу, який зібрав 86 учасників з різних областей України.

Самобутній інструментальний ансамбль «ЦимБанДо», створений у 2006 р., є неодноразовим володарем гран-прі та призером міжнародних та всеукраїнських конкурсів, фестивалів.

Своєю яскравою та запальною грою на народних інструментах – ліричній бандурі, дзвінких цимбалах, темброво-колористичній кобзі-бас, виконавці подарували всім слухачам гарний настрій і заворожили своєю креативністю у власних композиціях та аранжуванннях, фантастичною віртуозністю та національною колоритністю, що відбиває ментальність української душі.

Виступ «ЦимБанДо» на фестивалі-конкурсі було феєричним та незабутнім, пролунали власні композиції, створені учасниками гурту, та твори українських композиторів. Це шоу-вистава, народна гра з примовками, жартами, триндичками, пританцьовуваннями та піснями. Кожний твір збагачений оригінальними знахідками виконавців у розмаїтті інтерпретації інструментальних тембрів, гармонії звукових барв та ритмоінтонацій.

Викладачі академії залишили приємне враження не лише від свого виступу, а й зацікавили слухачів – майбутніх абітурієнтів, майстер-класами, на яких продемонстрували свою педагогічну майстерність. Широкій аудиторії шанувальників народно-інструментального мистецтва буда достойно представлена сучасна харківська школа бандури, яка репрезентує свої досягнення на сучасному міжнародному концертно-виконавському рівні.


Знайомство з вишиванковою традицією

Слухачі підготовчого відділення Харківської державної академії культури долучилися до Всесвітнього дня вишиванки. Це міжнародне свято, започатковане 2006 року, відзначається у третій четвер травня і покликане популяризувати традиції створення і носіння вишитого українського одягу.

Цього року свято припало на 16 травня. Слухачі підготовчого відділення ХДАК змогли дізнатися про різні орнаменти і способи вишивання, приміряли етнічний український одяг.
Адміністрація ХДАК з глибоким сумом повідомляє


Адміністрація Харківської державної академії культури з глибоким сумом повідомляє про смерть віце-президента, академіка Національної академії мистецтв України, Заслуженого діяча мистецтв України, професора, доктора філософії, директора Інституту культурології НАМУ та радника Президента України Юрія Петровича БОГУЦЬКОГО.

У ці важкі для його рідних, близьких, колег та однодумців покійного дні ми поділяємо почуття суму та скорботи від непоправної, тяжкої втрати. Світлий, добрий спомин про Юрія Петровича назавжди залишиться в серцях усіх, хто мав честь знати, любив та поважав цю високодостойну людину.

Із щирим співчуттям
Ректор В.М.Шейко


План заходів для реєстрації вступника на навчання для здобуття ступеня магістр


травень 2019 квітень 2019 »