НОВИНИ

ЛИСТОПАД 2017

Вечір-реквієм пам’яті жертв Голодомору

27 листопада 2017 р. у ХДАК відбувся вечір-реквієм пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 рр. Підготували та провели музично-театралізований захід студенти 4 курсу заочного відділення (гр. 1М) кафедри режисури факультету театрального мистецтва (керівник курсу – ст. викл. кафедри режисури, к. мист. Роман Набоков; педагог курсу – ст. викл. кафедри режисури Марина Островська).

У вечорі-реквіємі взяли участь:
Анастасія Луценко (бандура) – студентка 1 курсу кафедри народних інструментів (клас ст. викл. Н. Мельник);
Марія Шупова (вокал) – студентка 2 курсу кафедри естрадного та народного співу (клас ст. викл., к. мист. С. Манько);
Юлія Карчова (вокал) – лауреат міжнародних конкурсів, ст. викл. кафедри естрадного та народного співу;
Лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів та фестивалів традиційної культури фольклористичний гурт «Фарби» (керівник – лауреат міжнародних конкурсів, ст. викл. кафедри естрадного та народного співу Г. Бреславець);
Ансамбль сучасного танцю «Естет» (керівник – лауреат міжнародних конкурсів, ст. викл. кафедри сучасної хореографії – Є. Янина-Ледовська);
Камерний оркестр «Academus» (керівник – ст. викл. кафедри інструментів духового та естрадного оркестрів С. Романенко).
Академічний хор Харківської державної академії культури (керівник – лауреат міжнародних конкурсів, зав. кафедри хорознавства та хорового диригування, к. мист., доцент В. Бойко; хормейстер – В. Воскобойнікова; концертмейстери – І. Запара, В. Олешко).
Ведуча – заслужений працівник культури України, зав. кафедри телерепортерської майстерності Тетяна Логінова.

Студентський конкурс проектів. Звіт

У жовтні - листопаді 2017 року студенти факультету управління та бізнесу спеціальності “Туризм” Харківської державної академії культури у складі із 5 осіб: Бреславець Галина (лідер команди) студ. 3-го курсу, Ольховий Георгій магістр, Барибіна Каміла студ. 3-го курсу, Мензелінцева К. студ. 3-го курсу, Марюха Катерина студ. 3-го курсу разом з викладачами кафедри туристичного бізнесу Аніщенко А. П., канд. пед. наук, доцент кафедри туристичного бізнесу, Зайцевою М. М., канд. еконм. наук, доцент кафедри туристичного бізнесу приймали участь в студентському конкурсі проектів "Креативний Харків 2.0: молодіжні ідеї для зростання". Проект проходив в рамках «Тижнів Німеччини» у Харкові, організаторами якого були Генеральне консульство Німеччини у Донецьку (офіс у Дніпрі), Почесний консул Німеччини у Харкові, Харківська міська рада, Східноукраїнське представництво Міжнародного фонду «Відродження». Конкурс ставив перед собою такі завдання: підвищити обізнаності студентів про креативну економіку; залучити студентів до вирішення проблем сучасних міських територій та об’єднати молоді в діалог; розвинути навички управління проектами у студентів; заохотити молодь до креативної та підприємницької діяльності; створювати інноваційні проекти, щоб зробити міський бренд більш привабливим для своїх громадян та туристів.

Конкурс "Креативний Харків 2.0: молодіжні ідеї для зростання" орієнтований на розвиток економіки Харкова у сферах публічного мистецтва/інсталяцій/подій, міських технологій і диджиталізації, креативних хабів та багатоцільових просторів, маркетингу/комунікації, освіти, соціальної рівності, культурної та історичної спадщини,а також має на меті покращити громадські простори Харкова шляхом реалізації молодіжних проектів у сфері креативної та культурної індустрії.

Особливу увагу було приділено проектам, спрямованим на підвищення туристичного інтересу до міста, зробити його більш привабливим, дружнім та відкритим.Наша команда подала ідею свого проекту у сфері міські технології та діджиталізація під назвою: Діджиталізація туристичних об’єктів м.Харкова на тролейбусному маршруті № 2: «Їдь і подорожуй!» стала переможцями першого етапу та увійшла до дев'яти проектів фіналістів. 15 листопада проведено публічну презентацію проекту англійською мовою перед експертами (генконсул Німеччини Вольфганг Мессингер, почесний консул федеративної республики Німеччина у м.Харків Тетяна Гавриш та інш.), який був нагородженний дипломом учасника у студентському конкурсі проектів "Креативний Харків 2.0: молодіжні ідеї для зростання", який проходив в рамках «Тижнів Німеччини» у Харкові.Запрошуємо на семінар-практикум

28 листопада 2017 року в рамках проекту популяризації сучасного музею як активу креативної економіки, організованого Кафедрою музеєзнавства і пам’яткознавства ХДАК на базі Музею А. С. Макаренка (с. Подворки Харківського р-ну) проводиться семінар-практикум «Креативний музейний арт-простір / або сучасний музей з харизмою».


В рамках проекту заплановано:
• ETNOSтратегія розвитку сучасних обласних і районних музеїв України як маркетинг-технологія,
• презентація музею А. С. Макаренка як туристичного об’єкту на мапі Харківщини,
• роздуми про спонукальний ком’юнікейшн «чи потрібні піар та реклама сучасному музею?»,
• презентація проекту «Смакові цікавинки Красноградщини»,
• дискусії, кава-брейк та неформальне спілкування,
• конкурс на найкреативнішу доповідь,
• екскурсія експозицією меморіального музею,
• лайфхаки для музейників про втілення власного музейного проекту від етнологині та власниці ЕтноЕкоАгроСадиби "Лялина Світлиця" Олени Щербань та ще багато цікавого.

Запрошуємо всіх бажаючих, кому цікавий сучасний музей та його місце в креативній економіці до музею А. С. Макаренка на «Креативний музейний арт-простір / або сучасний музей з харизмою».


День відкритих дверейМіжнародна наукова конференція
«Культурологія та соціальні комунікації: інноваційні стратегії розвитку»

23-24 листопада 2017 року відбудеться міжнародна наукова конференція «Культурологія та соціальні комунікації: інноваційні стратегії розвитку».

Наукові напрями конференції:
1. Методологічні та теоретичні проблеми культурології і соціальних комунікацій
2. Українська культура в системі міжетнічних комунікацій: історія, теорія, практика
3. Моделі міжкультурної комунікації в умовах глобалізації
4. Філософські та соціально-політичні виміри сучасної культури
5. Історія, музеєзнавство, екскурсознавство, туризм
6. Соціальна педагогіка в інформаційному суспільстві: культурологічний підхід
7. Документально-комунікаційні системи суспільства: стратегії, теорії, інновації
8. Інформаційно-комунікаційні технології глобального соціокультурного простору
9. Театральне мистецтво в контексті новітніх наукових трансформацій
10. Теоретичні та прикладні проблеми розвитку аудіовізуального мистецтва та виробництва
11. Сучасні стратегії та моделі соціокультурної діяльності
12. Мова та література в контексті геокультурних змін
13. Сучасні стратегії розвитку менеджменту й адміністрування в соціокультурній сфері
14. Музичне мистецтво в часопросторі культури: минуле та сучасність
15. Історія та сучасність хореографічного мистецтва: вітчизняний та світовий досвід

З програмою та прес-релізом міжнародної наукової конференції «Культурологія та соціальні комунікації: інноваційні стратегії розвитку» можна ознайомитися на web-сторінці конференції.

Детальніше »

День української писемності та мови

9 листопада 2017 р. у Харківській державній академії культури святкували День української писемності та мови. Урочистості почалися із написання Всеукраїнського радіо-диктанту національної єдності. Перед початком трансляції першокурсники хвилювалися, адже брали участь у подібному заході вперше. Проте із початком диктанту хвилювання швидко минулося і студенти, разом із мільйонами інших українців по всьому світу, уважно слухали голос диктора і старанно записували кожне слово.


Далі святкування продовжилося не менш приємними подіями: у читальному залі бібліотеки ХДАК зібралася найбільш талановита, творча й ерудована спільнота нашої академії для того, щоб побачити, хто ж є найкращим читачем року, дізнатися про підсумки аж трьох конкурсів і послухати студентську поезію.

Отже, найактивнішим відвідувачем бібліотеки виявився Дмитро Кабаков, студент 3 курсу факультету соціальних комунікацій.

Дипломами переможців VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка були нагороджені:
- Андрій Д’ячук, студент 1 курсу факультету культурології;
- Марта Планіда, студентка 2 курсу факультету управління та бізнесу;
- Марина Сметана, студентка 2 курсу факультету культурології;
- Євгенія Саболдашна, студентка 3 курсу факультету культурології.

У ХVІІІ Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика перемогу вибороли:
- Кузьменко Владміра, студентка 2 курсу факультету культурології;
- Сидорчук Ольга, студентка 2 курсу факультету управління та бізнесу;
- Чередниченко Аліса, студентка 1 курсу факультету культурології.


Також свої призи й подарунки отримали переможці конкурсу поетичних роздумів “Україна в серці”, який бібліотека ХДАК оголосила у вересні цього року. Читачам найбільше до душі припали вірші, написані Анастасією Маркова, студенткою 1 курсу факультету культурології, яка одержала приз читацьких симпатій.

Окрім нагороджень і урочистостей студенти взяли участь у І літературному фестивалі “Коло творчості”, який проходив у режимі відкритого мікрофону — кожен охочий міг поділитися із присутніми своєю поезією та прозою й отримати заохочувальний подарунок.

Загалом атмосфера була теплою, дружньою і творчою. Сподіваємося, що це стане доброю традицією нашої академії.


Оголошується набір на підготовчі курси


Детальніше »

Вітаємо учасників VІ Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «DanceSongFest 2017»

3-4 листопада 2017 р. у Харкові відбувся VІ Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «DanceSongFest 2017», в якому взяли участь музичні колективи та солісти – студенти ХДАК.

У номінації «Естрадний вокал» дипломи лауреатів І ступеню (ІV та V категорії) здобули Кахідзе Ілона, Сидоренко Аліна, Шупова Марія, Андрієвська Альона. У номінації «Джазовий вокал» лауреатом І ступеню стала Зав’ялова Вероніка, а у номінації «Народний вокал» – Пудченко Вікторія. Лауреатами ІІ ступеню у номінації «Естрадний вокал» стали Козирь Маргарита та Багмут Аліна, а у номінації «Народний вокал» – Ростягаєва Олена. Дипломами лауреатів ІІІ ступнею були нагороджені Балюк Валерія у номінації «Академічний вокал» та Добріна Юлія у номінації «Естрадний вокал» (ІV категорія).

У номінації «Народний вокал, ансамбль» диплом І ступнею здобув фольклористичний гурт «Лада» (керівник В. Осипенко) та диплом ІІ ступеню – фольклористичний гурт «Фарби» (керівник Г. Бреславець).

У спеціальних номінаціях за краще виконання пісень зірок української естради були нагороджені: Марія Шупова дипломом І ступеню за краще виконання пісні Арсена Мірзояна та ІІ ступеню за краще виконання пісні Іларії, Кахідзе Ілона дипломом ІІІ ступеню та Сидоренко Аліна дипломом І ступеню за краще виконання пісень Іларії.

У номінації «Інструментальне мистецтво» (ІV категорія) Оркестр народних інструментів (художній керівник – Олександра Савицька, диригент – Надія Мельник) став володарем Гран-Прі. Два колективи під керівництвом Олександри Савицької перемогли: Ансамбль народної музики «Стожари» став лауреатом І ступеню, а дует «Bez trub & barabanov» (Вероніка Мільшина – цимбали, Юлія Іванська – бандура) – лауреатом ІІ ступеню. Ансамбль народних інструментів «Посіпаки» (художній керівник Надія Мельник) став лауреатом І премії.

Серед солістів переможцями стали:
Лауреати І премії – Опаріна О. (акордеон, клас викладача Пасічинської Т. В.), Шніцар А. (гітара, клас викладача Трянова М. А.), Савченко О. (баян, клас проф. Большакової Т. В.), Луценко А. (бандура, клас ст. викладача Мельник Н. В.) , Франкова Ю. (бандура, клас ст. викладача Мельник Н.В.).
Лауреати ІІ премії – Іванська Ю. (бандура, клас ст. викладача Мельник Н. В.), Бабенко А. (баян, клас ст. викладача Гончарова О. І.), Маслак Е. (баян, клас проф. Лошкова Ю. І.), Клочко А. (акордеон, клас викладача Пасічинської Т. В.).
Лауреати ІІІ премії – Воронянська М. (бандура, клас ст. викладача Мельник Н. В.).Допрем'єрний показ документальної кінострічки “Будинок «Слово»”

27 жовтня 2017 р. року в Харкові відбувся допрем'єрний показ документальної кінострічки “Будинок «Слово»” режисера Тараса Томенка. На заході, окрім режисера й продюсерів фільму, були присутні перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, голова Державного агентства України з питань кіно Філіп Іллєнко, голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, народна артистка України Марія Бурмака. Також серед гостей можна було побачити викладачів, аспірантів і студентів Харківської державної академії культури.


“Будинок «Слово»” − фільм, який проникає в саме нутро. Фільм, який поглинає глядача, занурює його у свою атмосферу, у свою епоху. Фільм, який змушує пере-про-жити розом із героями їхню трагічну долю.

Ця картина важлива не лише для українського кінематографу, літератури, історії, але й для суспільства в цілому, оскільки розповідає про будинок “Слово”, який став символом Розстріляного Відродження.

1930 року в Харкові за адресою: вул. Червоного Письменника, 9 (нині вул. Культури) під одним дахом збираються найвидатніші діячі української літератури й мистецтва: Микола Хвильовий, Михайло Яловий, Павло Тичина, Валер’ян Підмогильний, Майк Йогансен, Анатоль Петрицький, Василь Седляр, Микола Куліш, Лесь Курбас, Наталя Ужвій та інші. Проте переважна більшість мешканців будинку стали жертвами сталінських репресій і були розстріляні в урочищі Сандормох (Карелія) упродовж 1937-1938 років.


Фільм складається з унікальних архівних фото- й відеоматеріалів, які вперше представлені глядачеві. Їх добірка, у поєднанні із закадровим текстом, дуже тонко й точно передає настрої, характери мешканців будинку “Слово”.

“Моя задача, зазначив режисер Тарас Томенко, повернути будинок «Слово» Харкову, Україні та світові. Надзвичайно важливо знати, що там відбулося. Це допоможе розуміти сьогодення. З цього будинку розпочалося знищення української культури та свідомості. Сьогоднішня війна ‒ наслідок, в тому числі, й тих подій.”

З 9 листопада “Будинок «Слово»” можна подивитися у кінотеатрах “8 1/2” і “Планета Кіно”. Окрім цього, як повідомила під час презентації Юлія Світлична, для школярів і студентів Харківщини будуть організовані додаткові покази кінострічки.

Сайт будинку “Слово”
Фото події люб’язно надані FRESH PRODUCTION GROUP


Конкурс на заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників

Харківська державна академія культури оголошує конкурс на заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників:
кафедра менеджменту культури та соціальних технологій
- професора: доктор філос. наук, професор (1 ст. 1 особа)
- доцента: кандидат соц. наук., доцент (0,25 ст. 1 особа)
кафедра соціальної педагогіки
- викладача: кандидат пед.наук (0,5 ст. 1 особа)
кафедра туристичного бізнесу
- доцента: кандидат. істор.наук. (1 ст. 1 особа)
кафедра телебачення
- старшого викладача: кандидат мистецтвознавства (0,75 ст.1 особа)
кафедра теорії та історії музики
- завідувача кафедри: доктор мистецтвознавства, професор (1 ст. 1 особа)
кафедра народних інструментів
- завідувача кафедри: кандидат пед. наук, доцент (1 ст. 1 особа)
- професора: доктор мистецтвознавства, професор (0,5 ст. 1 особа)

Термін подання заяв на участь у конкурсі: по 21 листопада 2017 року.

Особи, які беруть участь у конкурсі, подають на ім’я ректора такі документи: заяву, написану власноручно, із відомостями, чинними на час подання заяви; особовий листок з обліку кадрів з фотографією, засвідчений за основним місцем роботи; автобіографію; копії дипломів про повну вищу освіту, науковий ступінь і атестат про присвоєння вченого звання, почесні звання; список наукових праць, засвідчений у встановленому порядку.

Документи надсилати на адресу: 61057, м. Харків–57, Бурсацький узвіз, 4, ХДАК, відділ кадрів.
Телефон для довідок: 731-11-76, 731-37-73.
Примітка: академія житлом не забезпечує.


Вітаємо хореографічні
колективи ХДАК

21 жовтня 2017 р. у м. Львів відбувся І Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Осінній танець у Львові», у якому брали участь хореографічні колективи ХДАК. Театр народного танцю «Заповіт» виборов І місце у номінації «Народно-сценічний танець», ансамбль сучасного танцю «ЕСТЕТ» - І місце у номінації «Сучасний танець (Стилізація)».


22 жовтня 2017 року «Заповіт» і «ЕСТЕТ» взяли участь у ІV Івано-Франківському Благодійному мистецькому проекті «Молодь за Єдину Україну» і отримали Почесні дипломи за вагомий внесок у розвиток хореографічного мистецтва.До дня грецької культури
захід «Свято ОХІ»

10 листопада 2017 року кафедра музеєзнавства і пам'яткознавства ХДАК сумісно зі школою мистецтв Харківської міської ради проводять захід «Свято ОХІ», присвячений Дням грецької культури в Україні. Захід відбудеться о 14.30 за адресою: вул. Старошишківська, 8 (приміщення школи № 52), археологічний музей школи мистецтв.Новини аспірантури та докторантури

Згідно Наказу МОН України № 216-л від 26.10.2017 р. ХДАК отримала ліцензію на освітню діяльність у сфері вищої освіти на третьому (освітньо-науковому) рівні, що дає можливість здійснювати набір та підготовку аспірантів за спеціальністю 025 Музичне мистецтво (ліцензійний обсяг — 8 осіб).

Згідно Наказу МОН України № 1413 від 24.10.2017 р. у ХДАК утворено спеціалізовану вчену раду Д 64.807.02 з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук з соціальних комунікацій за спеціальністю 27.00.03 “Книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство” строком на три роки.

Детальніше »

Відкриття на базі ХДАК
туристсько-інформаційного пункту

31 жовтня 2017 року на кафедрі туристичного бізнесу Харківської Державної академії культури відбулося урочисте відкриття першого на Харківщині туристсько-інформаційного пункту на базі вищого навчального закладу. Це пілотний проект, який був ініційований ОКЗ "Харківський організаційно-методичний центр туризму" та підтриманий керівництвом ХДАК.


На урочистому відкритті були присутні представники Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, Харківського організаційно-методичного центру туризму та Харківської державної академії культури, а саме - начальник відділу охорони культурної спадщини, музейної справи, організаційної роботи та контролю департаменту культури і туризму Костін Олександр Олександрович, директор обласного комунального закладу «Харківський організаційно-методичний центр туризму», кандидат наук з державного управління Холодок Валентина Дмитрівна, перший проректор Харківської державної академії культури, кандидат історичних наук, доцент, заслужений працівник культури України Каністратенко Микола Миколайович, проректор з навчальної роботи Харківської державної академії культури, доктор мистецтвознаства, професор Лошков Юрій Іванович, декан факультету управління та бізнесу Харківської державної Академії культури, доктор наук з державного управління, професор Степанов Віктор Юрійович, завідувач кафедри туристичного бізнесу Харківської державної академії культури, доктор історичних наук, професор Лиман Сергій Іванович, викладачі кафедри туристичного бізнесу та студенти Харківської державної академії культури.


Туристсько-інформаційний пункт є одним із засобів поширення знань про туристичну Харківщину, популяризації її значного потенціалу. Відкриття такого пункту в Харківській державній академії культури дозволяє зробити його базою організаційно-методологічної практики студентів 2-го курсу спеціальності “Туризм”, а також націлене на залучення в туризм молоді, яка, як відомо, є рушійною силою розвитку суспільства. У роботі туристсько-інформаційного пункту беруть участь студенти академії 2-го та 4-го курсів, які навчаються за напрямом підготовки 242 "Туризм" (Бессона Анна, Густова Тетяна, Дудля Єкатерина, Кулик Анна, Круподьор Каріна, Мазепа Наталія, Маценко Дар’я, Мельник Тетяна, Пономарьова Аліна, Рябушенко Поліна, Фадеєва Яна, Черкашина Євгенія, Черненко Тетяна, Гнойова Ярослава та Рибальченко Дар’я). Робота в пункті надасть їм можливість удосконалити навички збору, систематизації, розповсюджувати інформацію про рекреаційно-туристичні та культурно-історичні ресурси Харківщини та дозволить отримати досвід проведення різних заходів туристичної спрямованості.


Туристсько-інформаційний пункт працюватиме щодня з 15:30 до 16:30 год. на 3 поверсі у 44 аудиторії головного корпусу Харківської державної академії культури.


Чекаємо усіх бажаючих за цікавою та новою інформацією!