ФАКУЛЬТЕТ ТЕАТРАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА

Кафедра режисури

Островська Марина Василівна
старший викладач,
лауреат міжнародних театральних фестивалів,
член НСТДУ

Стаж науково-педагогічної роботи 17 років.

Викладає наступні дисципліни: Режисура та майстерність актора, Режисура естради та масових свят.

Основні напрями досліджень: "Проблема методичного забезпечення підготовки режисерських кадрів в умовах вузів культури".

Професійна діяльність та інтереси. Одночасно з науковою та викладацькою діяльністю багато років займається організаційною та режисерсько-постановочною роботою. Як режисер-постановник створила близько 40 театральних вистав, обласних, районних, міських театралізованих заходів, тематичних концертів, вечорів, свят; брала активну участь у підготовці та проведенні фестивалів і конкурсів міжнародного та всеукраїнського рівнів.

Нагороджена подякою харківського міського голови за високий професіоналізм, активну участь та особистий внесок у підготовку святкових заходів, присвячених 350-річчю міста Харкова (2004р.), Почесною грамотою голови комітету у справах сім'ї, молоді та спорту Дзержинської районної в місті Харкові ради за значний особистий внесок у розвиток волонтерського руху, активну участь в суспільному житті Дзержинського району (2008р.), Почесною відзнакою Харківської міської ради управління з питань фізичної культури та спорту за вагомий особистий внесок у розвиток та популяризацію здорового образу життя та допомогу в проведенні міських фестивалів «Танцюючі зірки» (2009), Подяками міського управління у справах сім'ї та молоді за участь у фестивалях «Щаслива наречена» (2009 та 2010 роки), Почесною грамотою Міжобласного відділення Національної спілки театральних діячів України за особистий внесок у відродження духовних цінностей та високу професійну майстерність (2010р.), Подякою оргкомітету міжнародного фестивалю «Танцюючі зірки» за багаторічну плідну співпрацю, методичну та організаційну допомогу у проведенні міжнародного фестивалю «танцюючі зірки» (2011р.), Подякою голови адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради за вагомий вклад у підготовку Орджонікідзевського району до міського конкурсу «Кращій голова року», високий професіоналізм та творчу майстерність (2012р.), Почесною грамотою виконкому Харківської міської ради за активну участь у підготовці та проведенні соціального проекту «Фейерверк Любви», вагомий внесок у розвиток культури м. Харькова (2015р.), Подякою міжнародного центру «Таланти XXI століття» за плідну співпрацю, значний внесок у розвиток підростаючого покоління України, за участь у Першому Європейському відкритому фестивалі-конкурсі театрального мистецтва «Казковий світ театру» м. Харків (2016р.).

Діючий член харківського міжобласного відділення Національної спілки театральних діячів України, лауреат міжнародного театрального фестивалю «Земля. Театр. Діти» (1999р.).

У період викладацької діяльності брала участь в організації та проведенні багатьох місцевих, обласних та загальноакадемічних творчих заходів. Підвищувала кваліфікацію у Санкт-Петербурзькому державному університеті культури та мистецтв (2008р.); у Московському інституті соціально-культурних програм та Раді СТД по масовим формам театрального мистецтва м. Москва (2010р.).

Брала участь у міському конкурсі студентських проектів «Харків – місто молодіжних ініціатив» під назвою «Харків − місто відкрите, творче, толерантне» у якості члена журі.

Щодо академії, то неодноразово була режисером-постановником та помічником режисера загальноакадемічних свят таких як: «Посвята першокурсників у студенти – 1 вересня», «Всеукраїнський День бібліотек», «День Захісника України», «День академії», «Новий рік», «Міжнародного жіночого дня – 8 березня», творчих звітів колективів ХДАК до міжнародних конференцій, «9 травня», «День вишиванки», «Вручення дипломів випускникам ХДАК».

Публікації. Автор більш ніж 10 наукових статей і навчально-методичних матеріалів з мистецтвознавства, теорії та методики викладання фахових дисциплін, а саме:
1. «К проблеме воспитания студентов режиссёрской специализации на младших курсах в творческом ВУЗе» - тезисы - Всеукраїнська науково-теоретична конференція молодих вчених – 19 – 20 квітня 2012 року «Культура та інформаційне суспільство XXI століття».
2. К проблеме воспитания режиссёров на младших курсах в творческом ВУЗе» - тезисы - Всеукраїнська науково-теоретична конференція молодих вчених – 18 – 19 квітня 2013 року «Культура та інформаційне суспільство XXI століття».
3. «Особенности актёрского тренинга для профессионального воспитания режиссёра на младших курсах в творческом ВУЗе» - статья - 2013 год.
4. «Актёрский тренинг с элементами режиссуры» - тезисы - Всеукраїнська науково-теоретична конференція молодих вчених – 24 – 25 квітня 2014 року «Культура та інформаційне суспільство XXI століття».
5. «Актуальные проблемы методики преподавания актёрского тренинга для профессионального воспитания режиссёров» - статья - 2014 год.
6. «Специфические особенности тренинга в процессе профессиональной подготовки режиссёров» - V Международная научно-практическая конференция «Традиции и современное состояние культуры и искусств» - статья - Минск, 20-21 ноября 2014г.
7. «Дифференцированный подход к проведению режиссёрского тренинга с учётом психологических особенностей студентов» - тезисы - Всеукраїнська науково-теоретична конференція молодих вчених – 22 – 23 квітня 2015 року «Культура та інформаційне суспільство XXI століття».
8. «К вопросу о слагаемых художественной одарённости в процессе профессиональной подготовки режиссёра» - тезисы - Всеукраїнська науково-теоретична конференція молодих вчених – 21 – 22 квітня 2016 року «Культура та інформаційне суспільство XXI століття».
9. «Актёрский тренинг с элементами режиссуры» - тезисы - Матеріали дев'ятих міжнародних мистецтвознавчих читань «Драма, вистава, глядач…», присвячених пам'яті професора В.М.Айзенштадта – 2листопада 2016 року.
10. «Вопросы слагаемых художественной одарённости и основные аспекты тренинга в процессе профессиональной подготовки режиссёра» - збірник статей учасників першої практично-пізнавальної конференції «Наукова думка сучасності і майбутнього» - Дніпропетровськ, 2016.
11. «Режиссёрский тренинг в историческом аспекте» - тезисы - Всеукраїнська науково-теоретична конференція молодих вчених – 20 – 21 квітня 2017 року «Культура та інформаційне суспільство XXI століття».
12. «Об основных положениях тренинга режиссёрской психотехники в процессе профессионального становления» – збірник статей учасників дев'ятої практично-пізнавальної конференції «Наукова думка сучасності і майбутнього» - Дніпро, 2017.
13. «Основные положения тренинга режиссёрской психотехники в процессе профессионального становления» – статья – март 2017года - Уфимский институт.