ФАКУЛЬТЕТ ТЕАТРАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА

Кафедра режисури

Островська Марина Василівна
старший викладач,
лауреат міжнародних театральних фестивалів,
член НСТДУ

Закінчила Харківську державну академію культури у 2000 році за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Спеціаліст», у 2005 році за ступенем «Магістр». З 2000 року викладає на кафедрі режисури ХДАК.

Професійна діяльність та інтереси. Одночасно з науковою та викладацькою діяльністю багато років займається організаційною та режисерсько-постановочною роботою. Як режисер-постановник створила близько 40 театральних вистав, обласних, районних, міських театралізованих заходів, тематичних концертів, вечорів, свят; брала активну участь у підготовці та проведенні фестивалів і конкурсів міжнародного та всеукраїнського рівнів.

Нагороджена подякою харківського міського голови за високий професіоналізм, активну участь та особистий внесок у підготовку святкових заходів, присвячених 350-річчю міста Харкова (2004р.), Почесною грамотою голови комітету у справах сім'ї, молоді та спорту Дзержинської районної в місті Харкові ради за значний особистий внесок у розвиток волонтерського руху, активну участь в суспільному житті Дзержинського району (2008р.), Почесною відзнакою Харківської міської ради управління з питань фізичної культури та спорту за вагомий особистий внесок у розвиток та популяризацію здорового образу життя та допомогу в проведенні міських фестивалів «Танцюючі зірки» (2009), Подяками міського управління у справах сім'ї та молоді за участь у фестивалях «Щаслива наречена» (2009 та 2010 роки), Почесною грамотою Міжобласного відділення Національної спілки театральних діячів України за особистий внесок у відродження духовних цінностей та високу професійну майстерність (2010р.), Подякою оргкомітету міжнародного фестивалю «Танцюючі зірки» за багаторічну плідну співпрацю, методичну та організаційну допомогу у проведенні міжнародного фестивалю «танцюючі зірки» (2011р.), Подякою голови адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради за вагомий вклад у підготовку Орджонікідзевського району до міського конкурсу «Кращій голова року», високий професіоналізм та творчу майстерність (2012р.), Почесною грамотою виконкому Харківської міської ради за активну участь у підготовці та проведенні соціального проекту «Фейерверк Любви», вагомий внесок у розвиток культури м. Харькова (2015р.), Подякою міжнародного центру «Таланти XXI століття» за плідну співпрацю, значний внесок у розвиток підростаючого покоління України, за участь у Першому Європейському відкритому фестивалі-конкурсі театрального мистецтва «Казковий світ театру» м. Харків (2016р.).

Діючий член харківського міжобласного відділення Національної спілки театральних діячів України, лауреат міжнародного театрального фестивалю «Земля. Театр. Діти» (1999р.).

У період викладацької діяльності брала участь в організації та проведенні багатьох місцевих, обласних та загальноакадемічних творчих заходів. Підвищувала кваліфікацію у Санкт-Петербурзькому державному університеті культури та мистецтв (2008р.); у Московському інституті соціально-культурних програм та Раді СТД по масовим формам театрального мистецтва м. Москва (2010р.).

Брала участь у міському конкурсі студентських проектів «Харків – місто молодіжних ініціатив» під назвою «Харків − місто відкрите, творче, толерантне» у якості члена журі.

Публікації. Автор більш ніж 10 наукових статей і навчально-методичних матеріалів з мистецтвознавства, теорії та методики викладання фахових дисциплін, а саме: «Особливості акторського тренінгу щодо професійного виховання режисера на молодших курсах у творчому вищому навчальному закладі» (2013р.), «Актуальні проблеми методики викладання акторського тренінгу щодо професійного виховання режисера» (2014р.), « Суттєві особливості тренінгу у процесі професійної підготовки режисера» (2014р.), «До питання про складові художньої обдарованості та основні аспекти тренінгу у процесі професійної підготовки режисера (2016р.).

Основні напрями досліджень: "Проблема методичного забезпечення підготовки режисерських кадрів в умовах вузів культури".

Викладає наступні дисципліни: «Режисура та майстерність актора", "Режисура естради та масових свят".