ФАКУЛЬТЕТ ТЕАТРАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА

Кафедра майстерності актора

Двойченкова Ольга Яківна
викладач

Ольга Яківна Двойченкова закінчила в 1983 році Воронезький Державний інститут мистецтв за спеціалізацією «Актор драматичного театру та кіно» та була направлена на роботу в Харківський театр юного глядача. На сцені Театру юного глядача створила багато різноманітних ролей серед яких: Розаліна "Чума на обидва ваші будинки", Раїса "Одруження Бальзамінова", Проня Прокопівна в виставі "За двома зайцями" та інші. Поряд з роботою в театрі Ольга Двойченкова брала участь в телесеріалах, записах на радіо, концертних заходах, виступах в середніх та вищих навчальних закладах, отримала диплом лауреата премії Валентини Чистякової як краща актриса року.

З 2002 року працює на кафедрі майстерності актора ХДАК викладачем дисципліни «Майстерність актора» та куратором курсу. За період роботи на кафедрі майстерності актора здійснила дипломні вистави: "Наймичка" Карпенка-Карого, "Ромео і Джульєтта" В. Шекспіра, "За двома зайцями" М. Старицького.

У педагогічній роботі Ольга Двойченкова дотримується системи Станіславського, як школи акторської майстерності. Поряд з цим їй близький метод роботи вахтанговсько-чеховського ігрового театру, театру яскравої форми і глибокого філософського життєво-правдивого змісту. Учні Ольги Двойченкової успішно працюють в театрах Харкова, Білої Церкви, Києва, Донецька, Москви.