ФАКУЛЬТЕТ ТЕАТРАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА

Кафедра майстерності актора

Борис Ігор Олександрович
доцент, заслужений діяч мистецтв України, доцент,
декан факультету театрального мистецтва Харківської державної академії культури

В 1975 році закінчив Київський інститут театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого за спеціалізацією «Режисер драматичного театру» в творчій майстерні народної артистки України, професора І.О Молостової. та учня Л. Курбаса, актора та режисера театру «Березіль», професора М.П. Верхатського.

Працював режисером-постановником та головним режисером в театрах міст Львова, Івано-Франківська, Запоріжжя, Харкова. Здійснені вистави режисера І.О. Бориса ставали переможцями та лауреатами багатьох міжнародних, всесоюзних, республіканських та всеукраїнських театральних фестивалів та конкурсів. Вистави «Король Лір» В. Шекспіра, «Плаха» Ч. Айтматова, «Іванов» А. Чехова, «Три сестри» А. Чехова,«Іуда Іскаріот» Л. Андрєєва, «Собаче серце» М. Булгакова, «Навіки дев’ятнадцятилітні» Г.Бакланова, «Мама і нейтронна бомба» Є. Євтушенко, «Украдене щастя» І. Франка, «Тіні забутих предків» М. Коцюбинського, «Майська ніч» М. Гоголя, «Маруся Чурай» Л. Костенко, «Собор» О. Гончара та інші стали подіями в театральному мистецтві.

Географія здійснених вистав режисера І.О. Бориса достатньо широка – це Жешув (Польща), Москва (Росія), Торонто (Канада) та в багатьох академічних театрах України.

І.О. Борис є засновником та фундатором кафедри майстерності актора та експериментальної майстерні театральних досліджень «Екматедос» при ХДАК.

Головним кредо в практичній та педагогічно-науковій роботі І.О. Бориса є пошук та дослідження таїнства творіння актора і режисера в середовищі паралельного світу існування вистави – ПАСВІС.