ФАКУЛЬТЕТ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА

Кафедра народних інструментів

Мельник Надія Валентинівна
старший викладач

Н. В. Мельник (1969 р. н.) закінчила в 1995 р. Харківський інститут мистецтв імені І. П. Котляревського (ХДІМ) по класу бандури доцента Л. С. Мандзюк.

У 1994 р. увійшла до складу тріо бандуристок (Л. Мандзюк, Н. Мельник, М. Ляшенко), який у 1996-2000 рр. входив до складу Харківської обласної філармонії, а 1998 року став лауреатом III премії I Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах ім. Г. М. Хоткевича.

У 1995 р. Н. Мельник стала лауреатом II премії I-го Міжнародного конкурсу молодих виконавців на народних інструментах (м. Хмельницький) і була прийнята на роботу до ХДІМ ім. І. П. Котляревського на кафедру народних інструментів. З 1998 по 2002 рр. працювала в Харківському державному педагогічному університеті (ХДПУ) ім. Г. С. Сковороди. З 2000 р. працює в Харківській державній академії культури. Як старший викладач кафедри народних інструментів веде заняття з курсів: «Спецінструмент (бандура)», «Ансамбль», «Диригування», «Читання партитур», «Інструментування». З 2011 р. – диригент оркестру народних інструментів ХДАК, який у 2016 р. став Лауреатом 29-го фестивалю народної музики та пісні «Райдужний світ народних мелодій».

Н. Мельник проводить активну творчо-виконавську роботу. Зокрема, у ХДІМ в 1998 р. створила капелу бандуристів. У 2001 р. на базі капели ХДІМ була створена зведена капела творчих вузів Харкова, яка брала участь у звіті творчих колективів Харківщини «Симфонія землі Слобожанської» у ККП «Україна» (Київ). У 2004 р. капела стала лауреатом I премії VIII міжнародного конкурсу «Дзвени, бандуро» (Дніпропетровськ), а в 2009 р. отримала Гран-прі міжнародного конкурсу «Самородки 2009» (Севастополь); брала участь у XXIII фольклорному фестивалі у Празі та XIII студентського фестивалю пісні і танцю у Катовіце (2010). Під час роботи в ХДПУ Н. Мельник створила капелу бандуристів і квартет бандуристок «Надія», з якими проводила активну концертну діяльність та здійснила записи на харківському і київському радіо. За роки роботи в ХДАК були створені ансамблі бандуристів: «Дебют», «Чудасія», «Полум’я», «Лілея», «Посіпаки», які стали лауреатами різноманітних конкурсів та фестивалів, а також виховала бандуристів-лауреатів (О. Хуторна, С. Ілляшенко, Ю. Федосенко, О. Голубєва, Я. Кунченко, Ю. Іванська).

На початку 2000-х рр. Н. Мельник входила до складу ансамблю «БІС плюс Ікс» (кер. І. Снєдкова) Харківської обласної філармонії. У 2002 р. колектив став лауреатом I премії Міжнародного конкурсу артистів естради (Київ). З 2006 р. входить до складу ансамблю «ЦимБанДо». За 10 років існування колектив став лауреатом І премії ІІІ-го Всеукраїнського конкурсу «Слобожанський вернісаж» (2008 р., м. Харків); володарем Гран-прі Міжнародного конкурсу «Самородки 2008» (м. Севастополь); отримав диплом «За артистизм» на ІІ Міжнародному музичному турнірі «Терем-Crossover» (2012 р., м. Санкт-Петербург); став дипломантом ІІІ Міжнародного музичного турніру «Терем-Crossover» (2013 р., м. Санкт-Петербург).

Викладає наступні дисципліни: Спец. інструмент, Диригування, Інструментування, Ансамбль.