ФАКУЛЬТЕТ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА

Кафедра народних інструментів

Мельник Надія Валентинівна
старший викладач

Науково-педагогічний стаж 22 роки.

Викладає навчальні дисципліни: Спецінструмент (бандура), Оркестровий клас, Ансамбль, Диригування, Читання партитур, Інструментування.

Педагогічну роботу Н. В. Мельник поєднує з плідною виконавської діяльністю. Як солістка, в 1995 р. стала лауреатом II премії I-го Міжнародного конкурсу молодих виконавців на народних інструментах (м. Хмельницький). З 1994 р. входила до складу тріо бандуристок (Л. Мандзюк, Н. Мельник, М. Ляшенко), який у 1996-2000 рр. був колективом Харківської обласної філармонії, а 1998 р. став лауреатом III премії I-го Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах імені Г. Хоткевича. На початку 2000-х рр. Н. Мельник входила до складу ансамблю «БІС плюс Ікс» (кер. І. Снєдков) Харківської обласної філармонії, який в 2002 р. став лауреатом I премії Міжнародного конкурсу артистів естради (Київ).

З 2006 р. входить до складу ансамблю «ЦимБанДо». За 10 років існування колектив став лауреатом І премії ІІІ-го Всеукраїнського конкурсу «Слобожанський вернісаж» (2008 р., м. Харків); володарем Гран-прі Міжнародного конкурсу «Самородки 2008» (м. Севастополь); отримав диплом «За артистизм» на ІІ Міжнародному музичному турнірі «Терем-Crossover» (2012 р., м. Санкт-Петербург); став дипломантом ІІІ Міжнародного музичного турніру «Терем-Crossover» (2013 р., м. Санкт-Петербург). Ансамбль брав участь у творчих звітах Харківської області в м. Києві, у концертній програмі у фан-зоні на Євро – 2012 з футболу, має записи на обласному радіо та телебаченні, бере активну участь в урочистих заходах академії, міста та області.

Н. В. Мельник проводить активну організаційно-виконавську роботу. Зокрема, в 1998 р. створила капелу бандуристів у Харківському державному інституті мистецтв (нині Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського). У 2001 р. на базі цієї капели створена зведена капела мистецьких вузів Харкова, яка брала участь у звіті творчих колективів Харківщини «Симфонія землі Слобожанської» у ККП «Україна» (Київ). У 2004 р. капела стала лауреатом I премії VIII-го міжнародного конкурсу «Дзвени, бандуро» (Дніпропетровськ), а в 2009 р. отримала Гран-прі міжнародного конкурсу «Самородки 2009» (Севастополь); брала участь у XXIII фольклорному фестивалі у Празі та XIII студентському фестивалі пісні і танцю у Катовіце (2010). Під час роботи в Харківському державному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди Н. Мельник створила капелу бандуристів і квартет бандуристок «Надія», з якими проводила активну концертну діяльність та здійснила записи на харківському і київському радіо. За роки роботи в ХДАК були створені ансамблі бандуристів «Дебют», «Чудасія», «Полум’я», «Лілея», ансамбль народних інструментів «Посіпаки», які стали лауреатами різноманітних конкурсів та фестивалів, а також виховала бандуристів-лауреатів (О. Хуторна, С. Ілляшенко, Ю. Федосенко, О. Голубєва, Я. Кунченко, Ю. Іванська). З 2011 р. Н. В. Мельник – диригент оркестру народних інструментів ХДАК, який у 2016 р. став лауреатом 29-го фестивалю народної музики та пісні «Райдужний світ народних мелодій» і володарем Гран-прі VI міжнародного конкурсу-фестивалю «DanceSongFest-2017».