ФАКУЛЬТЕТ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА

Кафедра народних інструментів

Гончаров Олександр Іванович
старший викладач

О. І. Гончаров (1952 р. н.) закінчив у 1980 р. Харківський інститут мистецтв ім. І. П. Котляревського по класу баяна ст. викл. Чекмарьова М. В. та отримав кваліфікації викладач класу баяна, диригент оркестру народних інструментів, концертний виконавець.

З 1980 р. працює викладачем, старшим викладачем кафедри народних інструментів ХДАК та викладає дисципліни «Спецінструмент», «Диригування», «Оркестровий клас», «Інструментування», «Ансамбль».

Протягом 2000 – 2003 рр. обіймав посаду заступника декана факультету музичного мистецтва ХДАК.

О. Гончаров є автором наукових статей, хрестоматій та програм з навчальних дисциплін.

З 1980 по 2010 р. О. Гончаров працював диригентом оркестру народних інструментів ХДАК, брав участь у численних звітних концертах оркестру як в академії, так і за її межами. В 2002 р. започаткував цикл концертів «Сімейного абонементу» в залі Харківської філармонії, де проводив концерти оркестру народних інструментів ХДАК разом із солістами та творчими колективами Харківської філармонії та Харківського ліцею мистецтв № 133.

З 1990 р. по 2014 р. за сумісництвом працював викладачем класу баяна в Харківському ліцеї мистецтв №133. За цей час учні класу неодноразово ставали переможцями міжнародних конкурсів та фестивалів у м. Перемишль, м. Честохово (Польща), м. Прага (Чехія) та м. Відень (Австрія), обласних і міських фестивально-конкурсних заходів.

О. Гончаров нагороджений Почесними грамотами Харківського міського голови (2002 р.) та управління культури ХОДА (2002 р.), увійшов до харківського альманаху «Жемчужины педагогического мастерства» (2008 р.).

Викладає наступні дисципліни: Диригування, Читання партитур.