ФАКУЛЬТЕТ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА

Кафедра народних інструментів

Цицирєв Віктор Миколайович
доцент, заслужений артист України, доцент

В. М. Цицирєв (1951 р. н.) закінчив Харківський державний інститут культури в 1973 р. З 1975 р. працює в Харківській державній академії культури. З 1986 р. – заступник декана факультету «Культурно-освітньої роботи» (надалі – Народної художньої творчості, Культурології та народної художньої творчості, Режисерсько-хореографічного, Театрального та кіно-, телемистецтва, Музичного мистецтва, Театрального мистецтва). Постійно бере участь в розробці нових концепцій, навчальних планів підготовки вищою школою фахівців з окремих спеціальностей та спеціалізації.

Як доцент кафедри народних інструментів веде заняття з курсів: «Оркестрова література», «Оркестровий клас», «Диригентська-оркестрова практика», «Учбово-виробнича практика», «Педагогічна практика», «Диригування», «Читання партитур», «Інструментування». Підготував більше 60 програм зі студентськими колективами: оркестром народних інструментів, естрадно-симфонічним оркестром, хоровими колективами, які звучали на телебаченні, філармонічних підмостках, провідних концертних майданах м. Харкова та областей України. Репертуар В. Цицирєва як диригента нараховує більше 500 творів українських та зарубіжних авторів; з яких близько 200 інструментовані для певного оркестрового складу В. Цицирєвим.

В. Цицирєв займається науково-методичною діяльністю в галузі народно-оркестрового виконавства, що відображено в наукових статтях, тезах доповідей, науково-методичних працях та навчальних посібниках.

В. Цицирєв є організатором і художнім керівником фестивально-конкурсних заходів у Харкові: «Мій Пушкін», «Конвалія», «Таліца», «Блакитна хустина», «Покровські голоси», «Парад хорів». Його активна творчо-організаційна діяльність визнана на державному рівні – в 1999 р. В. Цицирєв отримав почесне звання «Заслужений артист України», має звання лауреата міжнародних і всеукраїнських конкурсів та фестивалів, нагороджений Почесними грамотами Міністерства культури України, Асоціації естрадного мистецтва України, Губернатора Харківської області, Мера міста Харкова, обласного та міського департаментів культури.

Викладає наступні дисципліни: Диригування, Інструментування, Оркестровий клас, Оркестрова література.