ФАКУЛЬТЕТ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА

Кафедра інструментів духового та естрадного оркестрів

Гайденко Ігор Анатолійович
завідувач кафедри, кандидат мистецтвознавства, доцент

Гайденко Ігор Анатолійович – завідувач кафедри інструментів духового та естрадного оркестрів, композитор, кандидат мистецтвознавства (2006), доцент (2009), Лауреат Всеукраїнського конкурсу ім. В.Косенка (1996), лауреат Першого міжнародного конкурсу композицій для бандури ім. Гр. Китастого (Канада, 2000), Лауреат Муніципальної премії ім. І. Слатіна (2000).

Закінчив Харківський інститут мистецтв ім. І. П. Котляревського (1985, кл. фортепіано Н. О Єщенко; 1990, композиції – В. М.Золотухіна). Навчався на композиторських курсах сучасної музики (Казімеж дольний, Польща, 1991), у Американській консерваторії (Фонтенбло, Франція, 1992), в асистентурі-стажуванні (композиція) Санкт-Петербурзької консерваторії (1990-1993, проф. С. Слонімський).

Науково-педагогічний стаж — 24 роки.

Викладає навчальні дисципліни: «Основи композиції», «Аранжування», «Основи імпровізації».

Публікації:
Гайденко І. Практика використання числової послідовності Леонардо Пізанського у творі Fibonaccophonia для оркестру / І. Гайденко // Культура України : зб. наук. пр. – Харків : ХДАК, 2017. – Вип. 56. – С. 244 – 253.

Музичні твори І. А. Гайденка (Концерт для цимбалів з оркестром «Сонячне коло», «Старий млин» для бандури, Концерт для бандури, інструментальні та хорові п’єси тощо) виконуються на концертних майданчиках України та за її межами, входять у педагогічний репертуар музичних шкіл, училищ та ВНЗ України. У творчому доробку значну частину займає музика для театру – близько сотні вистав з музикою І. Гайденка йдуть у музичних, драматичних і лялькових театрах України та зарубіжжя.

І. А. Гайденко — Голова Правління Харківської організації національної спілки композиторів України; постійний член комісії з атестації народних колективів при Харківській обласній раді.