ФАКУЛЬТЕТ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА

Кафедра хорознавства та хорового диригування

Стецюн Марія Миколаївна
викладач

Викладач кафедри хорознавства та хорового диригування з 2016 року.

Викладає навчальну дисципліну “Постановка голосу”.

М. М. Стецюн — відома вокалістка (сопрано), переможець конкурсних заходів:
1997 рік - Дипломант Міжнародного конкурсу оперної та камерної музики ім. І. С. Паторжинського, володар спеціальної премії «За найкраще виконання української музики».
2003 рік - Лауреат міжнародного конкурсу ім. К. І. Шульженко.
2004 рік - Нагороджена стипендією Харківської облдержадміністрації в області «Культура і мистецтво» в номінації «Музика і вокальне мистецтво» ім. Н.Ф. Манойло.
2008 рік - Лауреат ХХ Всеукраїнського конкурсу «Пісенний вернісаж».
2014 рік - Лауреат Міжнародного конкурсу «Вклонімося великим тим рокам».

У репертуарі співачки твори Баха, Генделя, Моцарта, Перголезі, Вівальді, Таччіні, Луці, Россіні, Белліні, Верді, Пуччіні, Чілеа, Форе, Масне, Дебюси та ін. Значне місце в концертних програмах М. Стецюн займають класичні твори українських і російських композиторів, сучасних авторів. У творчому доробку співачки партії сопрано з Кантат: «Te Deum» Брукнера, «Gloria» Вівальді, «Stabat Mater» Пергалезі, «Вечорок» Гавриліна; концерти в супроводі симфонічного оркестру, оркестру та ансамблю народних інструментів, фортепіано і органу.

Марія Стецюн за високий професійний рівень, співпрацю та вагомий внесок у розвиток сучасного вокального мистецтва нагороджена грамотами та подяками. Зокрема, в 2006 р. за участь у проекті «Пісні на вірші Владики Харківського і Богодухівського Никодима» нагороджена медаллю Святого Володимира та грамотами «За заслуги перед Українською Православною Церквою».

Є постійним членом журі міських, національних та міжнародних вокальних конкурсів.