ФАКУЛЬТЕТ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА

Кафедра хорознавства та хорового диригування

Стецюн Марія Миколаївна
викладач

Викладач кафедри хорознавства та хорового диригування - постанова голосу, з 2016 року.

1990-1994 рр. Харківське музичне училище по класу «Сольний спів» - педагог Северин В.А.
1994-1999 рр. Харківський інститут мистецтв по класу «Сольний спів» - педагог Северин В.А., за класом «Камерне спів» - професор Нікітська Е.С.
З 1999 року солістка Харківської обласної філармонії.

1997 рік - Дипломант Міжнародного конкурсу оперної та камерної музики ім. І.С. Паторжинського, володар спеціальної премії «За найкраще виконання української музики».
2003 рік - Лауреат міжнародного конкурсу ім. К.І. Шульженко.
2004 рік - Нагороджена стипендією Харківської облдержадміністрації в області «Культура і мистецтво» в номінації «Музика і вокальне мистецтво» ім. Н.Ф. Манойло.
2006 рік - За участь проекті «Пісні на вірші Владики Харківського і Богодухівського Никодима» нагороджена медаллю Святого Володимира та грамотами «За заслуги перед Українською Православною Церквою».
2008 рік - Лауреат ХХ Всеукраїнського конкурсу «Пісенний вернісаж».
2014 рік - Лауреат Міжнародного конкурсу «Вклонімося великим тим рокам».

Cопрано Марії Стецюн приваблює слухачів чарівністю і щедрістю тембру, бездоганною інтонацією і духовністю виконання.
У репертуарі співачки твори Баха, Генделя, Моцарта, Перголезі, Вівальді, Таччіні, Луці, Россіні, Белліні, Верді, Пуччіні, Чілеа, Форе, Масне, Дебюси і ін. Велике місце в концертних програмах займають класичні твори українських і російських композиторів, а також твори сучасних авторів.
У творчому доробку співачки партії сопрано з Контата: «Te Deum» Брукнера, «Gloria» Вівальді, «Stabat Mater» Пергалезі, «Вечорок» Гавриліна. Концерти в супроводі симфонічного оркестру, оркестру та ансамблю народних інструментів, фортепіано і органу.
Особливу увагу співачка приділяє пісенної творчості сучасних композиторів. Концертна програма «Дякую Долю» включає в себе пісні А.Бабаджаняна, М. Магомаєва, Е. Мартинова, В. Преснякова, І. Крутова, І. Поклада, Н. Стецюна, М. Мозгового, І. Білик, І. Матецького, І. Костромітіної.
Величезним успіхом у слухачів користуються народні пісні, виконані співачкою в стилі «а капела».

Марія Стецюн є постійним членом журі міських, національних та міжнародних вокальних конкурсів. За високий профессійний рівень, співпрацю та вагомий внесок у розвиток сучасного вокального мистецтва нагороджена грамотами та подяками.