ФАКУЛЬТЕТ ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА

Кафедра бальної хореографії

Бортник Катерина Віталіївна

завідувач кафедри,
кандидат мистецтвознавства, доцент

Контакти кафедри:
Телефон: (057) 771-04-31
Адреса: вул.Бурсацький узвіз, 4, 1-й корпус, кімната 65
Е-mail: bortnyk_ev@ukr.net

Кафедра бальної хореографії у ХДАК офіційно існує з вересня 2003р., як результат реорганізації кафедр бальної і сучасної хореографії. Але робота по підготовці фахівців бальної хореографії в академії культури почалася рамного раніше. У 1997р. було здійснено перший набір студентів на відділення бальної хореографії на заочну форму навчання, а у 2002р. – на денне відділення. Очолив кафедру бальної хореографії заслужений працівник культури України, лауреат міжнародних конкурсів О.І. Літвінов. Пізніше кафедрою керував доктор мистецтвознавства, професор О.І. Чепалов. З 2014 р. кафедру очолює кандидат мистецтвознавства, доцент К. В. Бортник.

У процесі підготовки за спеціалізацією «Бальна хореографія» студенти здобувають знання з гуманітарних та соціально-економічних дисциплін, вивчають увесь цикл фундаментальних та професійно-орієнтованих дисциплін.

На кафедрі працюють педагоги з високим рівнем професійної майстерності, які беруть активну участь у творчому та культурному житті Харкова та України, займаються науковою та методичною роботою.

Наукові напрями роботи кафедри:
- Розвиток бальної хореографії в Україні та світі
- Теоретичні та методологічні питання хореографічної освіти: шляхи реалізації та перспективи розвитку
- Проблеми та перспективи розвитку світового та вітчизняного хореографічного мистецтва

Щорічно студенти кафедри беруть участь у змаганнях, конкурсах та фестивалях, таких як: міжнародний фестиваль бального танцю "Кубок Харківського міського голови", змагання "Гран-Прі", класифікаційні змагання зі спортивних танців "DanceCity Cup", "Кубок Сумщины", всеукраїнський відкритий турнір "Чемпионат Харькова", "Чикаго", "Sport & Dance Cup", всеукраїнський відкритий турнир "Весеннее равноденствие", "Кубок мера Харкова", Відкриті обласні змагання зі спортивних танців "Гран-при Слобожанщины", Відкриті Всеукраїнські змагання зі спортивних танців "Кубок Полтавщины", Регіональні клубні змагання зі спортивних бальних танців "Кубок Спутника", Всеукраїнський турнир "Харьков GP, Супер-финал", International Festival "Zerkalnaya Struya", "EDSF European Championship", "Ukrainian Dance Championship", "Pro-Am Championship 6th ZS Congress", "International", "Blackpool", "UK Campionship" тощо.

Велике значення для майбутніх хореографів має практичне втілення теоретичних знань, умінь та навичок. З цією метою в 2013 р. було створено ансамбль бального танцю "Креатив".

Викладачі проводять творчі семінари та майстер-класи з фахових дисциплін в Харкові та Україні, беруть участь у журі всеукраїнських та міжнародних конкурсів танцю.

Дисципліни, що викладаються на кафедрі:

  • Європейський бальний танець та методика його викладання
  • Історичний бальний танець та методика його викладання
  • Класичний танець та методика його викладання
  • Латиноамериканський бальний танець та методика його викладання
  • Методика роботи з хореографічним колективом
  • Мистецтво балетмейстера
  • Народно-сценічний танець
  • Сучасний танець
  • Хореографічний ансамбль

Хореографічний ансамбль. Клас викладача З.В.Носової.
Урок з європейського бального танцю. Клас викладача Д.І. Федорченко.
Урок з латиноамериканського бального танцю. Клас викладача З.В. Носової.