ФАКУЛЬТЕТ СОЦІАЛЬНИХ КОМУНІКАЦІЙ

Кафедра інформаційних технологій

Ярута Віктор Олексійович
доцент, кандидат технічних наук, доцент

Працює в академії викладачем з 2002 р. У 2006 р. переведений на посаду старшого викладача, а з 2008 р. обіймає посаду доцента. Має вчений ступінь кандидата технічних наук (2006 р.), а також звання доцента кафедри інформаційних технологій (2011 р.).
У 1997 р. пройшов курс менеджменту та сучасних методів управління на факультеті менеджменту Харківського інституту кадрів управління.
У 1998 р. закінчив Харківський технічний університет радіоелектроніки за спеціальністю «Біотехнічні та медичні апарати і системи».

Професійна діяльність та інтереси. Володіє достатнім практичним досвідом роботи в галузі застосування інформаційних систем і технологій в різних сферах культури.
До роботи в академії працював електромонтером станційного обладнання в Харківському районному вузлі зв'язку. Має досвід монтування, тестування, налагодження та продажу комп'ютерного обладнання.

Напрями викладацької діяльності стосуються інформаційних систем і технологій, електронних архівів, програмування, електронної комерції.
Основні наукові інтереси зорієнтовані на дослідженні й створенні інформаційних, а також інформаційно-вимірювальних систем, технологій та моделей.

Публікації. Є автором понад 60 наукових та навчально-методичних робіт, у тому числі одного навчального посібника та 5 патентів.

Викладає наступні дисципліни: «Інформаційні технології», «Сучасні інформаційні та освітні технології», «Інформаційні системи та технології», «Інформаційні системи менеджменту», «Інформатика та комп'ютерна техніка», «Програмування інтерфейсів», «Програмування VBA», «Настільні видавничі системи», «Комп'ютерна графіка», «Електронні таблиці та бази даних», «Сервіс в інформаційних технологіях», «Електронна комерція», «Бізнес в інформаційній діяльності», «Маркетинг і реклама в Інтернет», «Електронні архіви».